اجرای آلاچیق

تا حالا به این فکر افتاده اید که برای مهمانی های خانوادگی خود در فضای باز محوطه یا روف گاردنتان از آلاچیق استفاده کنید؟ و اجرای آلاچیق را امری ضروری بدانید؟ امروزه با توجه به مشغله هایی که در زندگی داریم ایجاد یک فضای سبز و دلنشین می تواند خستگی روزانه را از تن خارج کند. هدف تیم پیشگامان ایجاد یک فضای زیبا در فضای بیرونی خانه ی شماست که جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. در طراحی های امروزی روف گاردن ، استفاده از فضای باز بام سبز بدون آلاچیق کاربرد چندانی ندارد. با طراحی فضای سبز در محیط بیرونی خانه، گزینه های متعدد و متنوع خواهید داشت از آبنما ، پوشش گیاهی، آتشکده، باربیکیو، نیمکت چوبی و مبلمان فضای باز گرفته تا ساخت آلاچیق و پرگولا و…. از میان همه این آیتم ها چون آلاچیق نقطه کانونی برای دور هم جمع شدن در فضا می باشد، محبوبیت بیشتری دارد.
اجرای آلاچیق
طراحی آلاچیق

آلاچیق چیست؟

آلاچیق یا کلاه فرنگی یا تارم سازه ای چوبی یا فلزی است که در گوشه باغ ها، پارک ها یا باغچه ها قرار داده می شود و به عنوان سرپناهی برای نشستن در هوای باز استفاده می شود که سقف این سازه می تواند تخت یا گنبدی باشد. در گذشته آلاچیق ها بیشتر در باغ های ثروتمندان دیده می شد اما امروزه استفاده از آن ها در حیاط منازل، فضاهای سبز و باغ ها رایج است. امروزه طراحی آلاچیق ها یا روف گاردن ها تحت معماری منظر شناخته شده است که شرکت پیشگامان در صنعت معماری منظر و با سابقه ای درخشان در ساخت و طراحی آلاچیق مطالبی در این زمینه برای شما عزیزان تهیه و ارائه کرده است با ما همراه باشید.
اجرای آلاچیق
طراحی آلاچیق

معنی آلاچیق چیست؟

نام فارسی این سازه تارم است که در متون قدیمی بیشتر به صورت طارم نوشته شده است ولی امروزه واژه آلاچیق که واژه ای ترکمنی است رواج بیشتری دارد.

در ساخت آلاچیق ها از چه متریالی استفاده می شود؟

سازه اصلی آلاچیق اغلب از فلز یا چوب ساخته می شود . در صورت استفاده از فلز باید آن را با رنگ های پوششی یا کاور چوب پوشش دهیم تا فلزات زنگ نزنند. در صورت استفاده از چوب طبیعی باید فرایند اشباع شدن قبل از ساخت انجام داده شود که امروزه بیشتر از چوب های ترموود(termowood ) و چوب پلاست استفاده می شود که علاوه بر استقامت بالا دارای طول عمر و زیبایی بی نظیری هستند که بسته به نوع سلیقه و میزان هزینه کارفرما می توان از چوب های مختلفی استفاده کرد.
طراحی آلاچیق
طراحی و اجرای آلاچیق

عوامل مختلف بر قیمت آلاچیق

عوامل مختلفی می تواند بر قیمت آلاچیق تاثیر بگذارند که در ادامه مهم ترین آن ها را بررسی می کنیم:

محل

موقعیت مکانی آلاچیق شما تاثیر مستقیمی بر هزینه آن خواهد داشت اگر به دنبال ساخت آلاچیق در مکانی هستید که بارندگی زیادی دارد، باید انتظار داشته باشید که بیشتر از زمانی که آن را در یک خشک بسازید هزینه کنید. این به این دلیل است که مواد مورد نیاز برای ساخت یک آلاچیق باید به محلی که قصد دارید آلاچیق در آن قرار داشته باشد آورده شود این امر باعث می شود که پول بیشتری برای انتقال این موارد خرج کنید.
بررسی محل پروژه
بررسی و آنالیز محل پروژه

اندازه

اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، می توانید به ساخت یک آلاچیق کوچکتر فکر کنید. یک آلاچیق کوچک به مواد و نیروی کار کمتری برای ساخت و تکمیل نیاز دارد.

طراحی

آلاچیق ها طرح های مختلفی دارند برخی از افراد دوست دارند از چوب استفاده کنند در  حالی که برخی دیگر فلز را ترجیح می دهند و یا حتی برخی ترکیب چوب و فلز را دوست دارند. همانطور که می دانید استفاده از هر کدام از این متریال هزینه های مختلفی دارد، که شرکت پیشگامان با توجه به بودجه شما بهترین طرح را برای شما اجرائی خواهد کرد. و برای اطلاع از لیست قیمت آلاچیق می توانید با همکاران ما تماس بگیرید.

ساخت آلاچیق

برای ساخت آلاچیق مراحل مختلفی باید طی شود که در ادامه به بررسی این مراحل پرداخته میشود.
  • اولین مرحله از ساخت و اجرای آلاچیق بررسی سایت است. عواملی همچون چشم انداز و زاویه دید، نوع آب و هوا، شیب زمین، نوع خاک و… همگی جزو آنالیز سایت به حساب آمده و باید پیش از شروع ساخت آلاچیق بررسی شوند.
  • انتخاب طرح و مدل اجرای آلاچیق مرحله دوم ساخت آلاچیق است که بسته به سلیقه کارفرما تغییر می کند بعد از انتخاب سبک و مدل آلاچیق(آلاچیق هشت ضلعی، مستطیلی، گرد، گنبدی) مرحله طراحی آلاچیق آغاز می شود.
  • تعیین متریال با توجه به نوع آب و هوای منطقه و سلیقه افراد مشخص می شود. از انواع آلاچیق سیمانی، آجری، سفالی، شیشه ای، فلزی، چوبی و…. می توان در اجرای آلاچیق استفاده نمود.
  • اجرای آلاچیق مرحله آخر از مراحل ساخت آلاچیق است که هم به صورت اجرای آلاچیق پیش ساخته و آماده و هم به صورت اجرا در محل صورت می گیرد. برای اجرا در محل ساخت شاسی و چهارچوب فلزی باید انجام بگیرد. نبود شاسی فلزی باعث کوتاه شدن عمر آلاچیق می شود سپس زمان نصب قطعات آلاچیق بر روی شاسی فلزی می رسد که لازم است با دقت انجام شود. از مهم ترین مراحل اجرای آلاچیق، نصب سقف آن می باشد. برای نصب با توجه به مدل طراحی از متریال های مختلفی استفاده می شود.
همچنان مطالعه کنید ...  نکات مهم و کاربردی برای داشتن نشیمن شیک
اتصالات فلزی
اتصالات فلزی پروژه

اجزای آلاچیق

اجرای هر آلاچیقی شامل مراحل مختلفی است که اجزای گوناگون آلاچیق در این مراحل سرهم و نصب می شوند.
  • اصلی ترین جز در اجرای آلاچیق، سقف آن می باشد.
  • انواع متریال به کار رفته در ساخت سقف آلاچیق متفاوت بوده و در فرم های مختلفی مانند اشکال چهارضلعی و یا شش ضلعی نیز تولید می شود. اگر طراحی آلاچیق مدرن به صورت سقف شیبدار باشد می توان از آهن در اجرای سقف استفاده گردد. همچنین در طراحی انواع آلاچیق های مدرن می توان برای بخش های کاملا پوشیده از ورق فلاشینگ نما استفاده نمود.
  • دومین جز مهم دیواره ها می باشد. متریال دیواره ها از سیمان، چوب، شیشه، فلز و… تهیه می شود. اما در بسیاری از موارد در ساخت آلاچیق ارزان از هیچ دیواره ای استفاده نشده و با کمک گیاه، پوششی سبز را به عنوان دیوار در اجرای آلاچیق در نظر می گیرند.

مراحل نصب و اجرای آلاچیق

ساخت یک آلاچیق نیازمند رعایت ظرافت ها و نکات خاصی است تا خروجی کار شما تا حد ممکن بدون نقص باشد در سایر کشورها آلاچیق فلزی معمولا به صورت کیت های آماده عرضه می شود. علاقمندان می توانند قطعات آماده این کیت ها را سرهم بندی کرده و آلاچیق خود را بسازند.در کشور ما این کیت ها موجود نیست و باید تمامی بخش های فرآیند ساخت آلاچیق فلزی توسط خود شما انجام شود. ذکر این نکات ضروری است که فرآیند ساخت آلاچیق باید حداقل توسط دو نفر انجام شود و همچنین باید به جوشکاری و سایر توانایی های فنی کاملا مسلط باشید.

نکات قبل از نصب آلاچیق

قبل از نصب آلاچیق باید ابتدا مکان مناسب آن را انتخاب کنید . محل نصب آلاچیق باید کاملا مسطح باشد. همچنین توصیه می شود محل آلاچیق، نورگیری کافی و منظره ای مناسب داشته باشد. این مدل الاچیق باید بر روی سطحی مستحکم پیچ شود که مقاومت کافی در برابر آب را داشته باشد. برای ساخت آلاچیق فلزی به مصالح زیر نیاز دارید: ۱-نبشی ۲-قوطی پروفیل ۳-صفحه ستون ۴-ورق گالوانیزه شیروانی
اجرای آلاچیق
اجرای آلاچیق

نصب

طراحی این آلاچیق به گونه ای است که یک وجه آن از وجه دیگر بلندتر است که این بلندی وجه به علت شیب سقف می باشد. ابتدا قاب بندی روی زمین درست می کنیم سپس ستون های اصلی را روی این فریم ها سوار می کنیم . برای اتصال قوطی های پروفیلی ستون آلاچیق را به پی یا زمین، از صفحه ستون استفاده می شود  که به تعداد ستون ها به صفحه ستون نیاز داریم. صفحه ستون ها معمولا با ضخامت ۸ تا ۱۵ میلی متر و ابعاد ۱۰*۱۰ تا ۵۰*۵۰ در بازار موجود است . برای ساخت آلاچیق صفحه ستون با ورق ۱۰ کفایت می کند. اما با توجه به وزن و ابعاد آلاچیق خود می توانید ضخامت های دیگر را نیز انتخاب کنید . باید در چهار گوشه هر ورق صفحه ستون، سوراخ ایجاد کنید. قطر این سوراخ باید به اندازه پیچی باشد که می خواهید به وسیله آن پایه های آلاچیق را در سطح بتنی محکم کنید. سپس باید با استفاده از دستگاه جوش، صفحه ستون ها را به قسمت زیر پروفیل جوش دهید. از آنجا که تمام وزن آلاچیق بر روی پایه های آن وارد می شود، دقت کنید که هر چهار ضلع پروفیل ستون کاملا به صفحه زیرین جوش بخورد. برای ایجاد استحکام بیشتر در اتصال پروفیل ستون و سقف بهتر است از یک اتصال مورب به صورت لچکی در محل اتصال آن ها استفاده کنید. برای این کار باید یک قطعه پروفیل با طول حداقل ۳۰ سانتی متری را از دو طرف با زاویه ۴۵ درجه برش بزنید و طبق شکل در هر دو وجه محل اتصال پروفیل سقف و ستون جوش دهید این کار را برای هر دو فریم انجام دهید. در مرحله بعد باید با استفاده از پروفیل، برای روی سقف، دو فریم ایجاد کنید. برای اتصال دو فریم به یکدیگر بهتر است در قسمت بالای هر دو ستون، پروفیلی به طول حداقل ۳۰ سانتی متر جوش دهید که نقش مادگی را خواهد داشت و این کار را برای فریم دیگر نیز انجام دهید سپس پروفیلی به اندازه طول آلاچیق آماده کنید. اندازه این پروفیل باید یک سایز کوچکتر از پروفیل فریم های دو طرف آلاچیق باشد. و در آخر ورق های سقف را که می تواند به صورت ذوزنقه، کرکره ای یا فلاشینگ باشد را بر روی سقف پیچ کنید.
اجرای آلاچیق
اجرای آلاچیق

آلاچیق چوبی

آلاچیق چوبی با چوب روسی-ترمووود و چوب پلاست در طراحی های مختلف مربع، شش ضلعی، هشت ضلعی و گرد برای ویلا، باغ، روف گاردن استفاده می شود.
چوب ترموود
چوب ترموود termowood

همه چیز درباره آلاچیق چوبی

آلاچیق چوبی، آلاچیقی از جنس چوب های روسی، ترمووود، چوب جنگلی، چوب کهور و چوب پلاست ….ساخته می ششود. معمولا در آلاچیق چوبی از چوب برای کف، سقف و بدنه استفاده نمود. آلاچیق های چوبی را می توان از هر نوع چوبی ساخت ولی آیا هر چوبی از نظر زیبایی و دوام قابلیت ماندگاری در هر اقلیمی را دارند؟ جواب خیر باید بدانید که هر نوع از چوب طبیعی مناسب جای خاصی می باشد. به طور مثال شما نمی توانید از چوب روسی در شمال استفاده کنید و انتظار آن را داشته باشید که هر وقت چشمتان به آن افتاد مثل روز اولش جذابیت داشته باشد. چرا که چوب روسی فرآوری نشده اگر در شرایط بارندگی شدید و یا آفتاب شدید قرار گیرد دچار ترک های بزرگی می گردد. در این صورت شکل و دوام آن را تحت تاثیر قرار می دهند.
همچنان مطالعه کنید ...  چمن مصنوعی

چوب و حشرات

موریانه یا حشرات دیگر و همینطور انواع قارچ می تواند آن را نابود سازد. در اینجا لازم می دانم در مورد اصلی ترین چوب هایی که از قدیم برای ساخت آلاچیق از آن ها استفاده می شده و دوام آن ها در مقابل شرایط محیطی مخصوصا سرما و بارندگی های فراوان طولانی مدت استفاده می شده و با اطمینان می توانم بگویم که مقاومت آن ها حتی بیش از فولاد بوده توضیح کوتاهی بدهم.

کهور بهترین چوب برای آلاچیق چوبی

چوب کهور نام برد که به عنوان محکم ترین، پرتراکم ترین و در عین حال صیقلی ترین چوب که مورد استفاده بوده است. چوب بلوط که متراکم بوده و قابلیت مقاومت در هر اقلیمی را دارند نام برد. ولی به دلیل گران بودن این دو نوع چوب امروزه خیلی کم در آلاچیق سازی از آن ها استفاده می شود. در موارد خاص که هزینه برای سفارش دهنده زیاد از اولویت برخوردار نباشد استفاده می شود.

برای ساخت آلاچیق چوبی چه نوع چوبی مناسب تر است؟

در واقع جواب به این سوال کاملا بستگی به محل جغرافیایی نصب آلاچیق دارد. در نظر بگیرید که ممکن است در منطقه جغرافیایی شما فقط امکان استفاده از آلاچیق های فلزی وجود داشته باشد و هر نوع چوبی در مدت زمان کوتاهی از بین برود. پس از بررسی منطقه جغرافیایی شما می توانید از انواع چوب مناسب منطقه استفاده نمایید.

آلاچیق فلزی با لمینیت روکش

به طور مثال اگر در منطقه سردسیر همراه با بارش سنگین برف و باران هستیم و از سبک آلاچیق فلزی خوشتان نمی آید می توانید از چوب استفاده نمایید تا ضمن دوام از طبع گرم چوب هم بهره گیرید.

آلاچیق چوب پلاست

اگر در منطقه ای هستید که هم بارش زیاد دارید و هم آفتاب گیری بالا می بایست از انواع آلاچیق و پرگولای چوب پلاست استفاده نمایید.
آلاچیق با چوب پلاست
آلاچیق با چوب پلاست

آلاچیق چوب ترمووود

و اگر در مناطق معتدل باشید می توانید از آن استفاده نمایید.
آلاچیق با چوب ترموود
آلاچیق با ترموود

آلاچیق با چوب روسی

و اگر در محیط سایه هستید می توانید از چوب روسی استفاده نمایید البته با استفاده از رنگ مخصوص که بتواند عمر آلاچیق شما را تضمین نماید.

آلاچیق ترموود

چوب جایگزین کهور و بلوط امروزه چوب ترموود اصل است. منظور از اصل بودن این است که عملیات ترمو به طور کامل روی آن انجام شده باشد. که در این صورت یک چهارم بلوط و کهور را از نظر قیمتی تشکیل می دهد و اصل این چوب مربوط به درخت های کاج کشور فنلاند می باشد که با فناوری ترموود آن کشور به درجه ای از پخت و اشباع می رسد که جذب رطوبت اشعه خورشید را تا حدود زیادی ناممکن می سازد. در صورت اصلی بودن آن و اجرای رنگ مورد تایید ترموود که توسط شرکت سازنده آن معرفی شده شرکت آن را تا ده سال گارانتی می نماید. البته این به آن معنی نیست که ترموود اصل قیمت پایینی دارد ذکر کردم که نسبت به کهور و بلیط قیمت پایینی دارد. ترموود در آلاچیق سازی طبق درخواست مشتری محاسبه و اجرا می گردد.

محاسبه قیمت آلاچیق

قیمت آلاچیق چوبی مطابق متراژ لازم چوب و دستمزد ساخت آلاچیق محاسبه می گردد. به خاطر نوسانات قیمت، هزینه ساخت آلاچیق مطابق قیمت روز محاسبه می گردد. گاه ممکن است در ساخت آن ها از چوب های زیادی استفاده گردد که قیمت آن را جز به جز باید محاسبه دقیق نمود علت این محاسبه قیمت بالای ترموود می باشد که در صورت کوچکترین اشتباه محاسباتی مجری می تواند سود خود را کاملا از دست بدهد. ضمن اینکه هر آلاچیق که از نظر ظاهری شبیه آلاچیق هم اندازه و هم تیپ خودش می تواند قیمتی هم تراز با دیگری را نداشته باشد چون گاهی جزئیات تاثیر زیادی دارند.

آلاچیق ترموود ایرانی

این آلاچیق در پایان اجرا کاملا کیفیت خود را در مقایسه با نمونه خرجی نشان می دهد . این نوع ترموود که در ایران ساخته می شود از چوب های درخت کاج استفاده می شود. این نوع ترموود از درجه پخت فرموله شده فنلاند بهره نمی گیرد و هنوز امتحان خود را پس نداده البته از لحاظ ظاهری هم تفاوت زیادی با ترممود اصلی دارد و قیمت آن حدود سی تا چهل درصد از ترموود اصل پایین تر است . این نوع ترموود از لحظ ابعادی با اصلی متفاوت است و همینطور تمام ابعاد ترموود اصل در هر سایزی رو شامل نمیشه. نکته اصلی تر اینکه اکثریت این نوع ترموود تقلبی است و چوب معمولی روسی است و در زمان تحویل فقط رنگ ترموود روی آن خورده و ظاهرا ترموود هست و شما هزینه ترمو را داده اید و چوب روسی رنگ شده تحویل گرفته اید. مجری شما باید این نوع تضمین را جهت واقعی بودن چوب ترمووود بدهد.

قیمت آلاچیق چوبی و نوع چوب انتخابی

به ظاهر ممکن است شما هیچ فرقی بین آلاچیق چوب روسی و ترموود ایرانی نبینید و در ابتدا احساس نمایید که با ترموود مواجه شده اید البته اگر روی آن را با رنگ ترمووود رنگ آمیزی شده باشد. مبنای قیمت دادن آلاچیق در ایران بر اساس همین چوب است.
همچنان مطالعه کنید ...  طراحی نما ویلایی کردان تهران
این چوب همان چوب درخت کاج است که عملیات پخت روی آن انجام نشده و نسبت به اینکه مربوط به چه ناحیه ای است از جنگ های روسیه باشد بافت و شکل متفاوتی دارد و همینطور از لحاظ قیمتی متفاوت است برای مقاوم کردن این چوب در مقابل حرارت و برودت عملیات مختلفی روی آن پس از اجرا صورت می پذیرد که می توان به حرارت دهی و استفاده از رنگ های مخصوص ترموود فنلاند اشاره نمود و صد البته اشاره به این موضوع که کار در چه منطقه ای از لحاظ آب و هوایی نصب گردد مهم است. می توان عمری بین یک تا سه ساله به نسبت تراکم برایش در نظر گرفت و به لحاظ ظاهری هر دو یا سه سال یک بار عملیات رنگ آمیزی باید روی آن اجرا گردد . ترجیحا چوب روس باید در محل هایی نصب گردد که از اشعه مستقیم خورشید و بارش باران دور باشد اگر این دو عامل را در نظر بگیریم و آلاچیق را به طور مثال در میان درختانی که ارتفاع بلندتری از ارتفاع آلاچیق دارند بنا کنیم که در سایه قرار بگیرد می تواند گزینه مناسبی از لحاظ قیمت و زیبایی باشد.

چرا برای آلاچیق کلاهک نصب می گردد؟

سه عامل مهم در این بحث قابل اشاره است: ۱- ایجاد زیبایی در چشم انداز آلاچیق از بیرون ۲-در آلاچیق های کلاه فرنگی ایجاد حفره فرار باد در هنگام طوفان. ۳-ایجاد دودکش در زمان نصب آتشدان در وسط آلاچیق.

خرید الوار چوب یا تند درخت

چوب هایی که در بازار ما موجود است از نظر ابعادی به دلیل الوار بودن ابعاد از پیش بریده شده ای هستند و برای هر نوع کاری مناسب نیستند. به طور مثال اگر شما بخواهید ستون های آلاچیقتان پهن و بزرگ به نظر برسد یعنی پانزده در پانزده سانت در بازار الواری با این اندازه پیدا نخواهید کرد و باید از س عدد الوار شش در بیست و پنج که روی هم پرس شوند استفاده کنید که می شود هجده در بیست و پنج و در این صورت اضافه آن باید بریده شود تا اندازه پس از کندگی شدن چوب به پانزده در پانزده تبدیل گردد پس پرتی چوب بسیار زیادی را شامل می گردد.

چاره چیست؟

چاره این است که یا باید آشنایی در چوب بری های مبدا داشته باشید که از تنه درخت برای شما آن قطر مورد نظر را تهیه و ارسال نماید یا اینکه متداول ترین کار را انجام دهید. یعنی اسکلت آلاچیق را از فلز ساخته و روی آن را با چوب کاور نماید البته اینکار برای سازنده آلاچیق خیلی زمان بر می باشد ولی در نهایت شما آلاچیقی با استواری و طول عمر بالا خواهید داشت. اکثر مشتریان خواهان آلاچیق های آماده هستند که از قبل ساخته شده باشد و به محل مورد نظرشان انتقال پیدا کند و فقط جای گذاری گردد ولی این کار در مورد همه آلاچیق ها امکان پذیر نیست و این کار فقط در مورد آلاچیق هایی با سایز تا ۲.۵متر در ۲.۵ متر امکان پذیر است که با کامیون یا تریلر قابل حمل است و به عنوان بار ترافیکی محسوب نمی شود.

ساخت آلاچیق در محل

آلاچیق از هر نوع چوبی ، فلزی و چوب پلاست یا با هر نوع متریال دیگر با  سایز بیش از ۲.۵ متر حتما باید در محل ساخته و نصب گردد.
آلاچیق با چوب
اجرای آلاچیق چوب پلاست-ترموود در محل

آلاچیق چوب پلاست

آلاچیق چوب پلاست هم در واقع مثل آلاچیق های چوبی می باشد با این تفاوت که چوب پلاست از نظر مقاومت در برابر بارش مستقیم هیچ صدمه ای به آن وارد نمی گردد و از فاصله بیش از سه متر کاملا چوب به نظر می رسد ولی از نزدیک مصنوعی بودن آن به علت براق بودن قابل رویت است با این حال حتی از نزدیک زیبایی خود را به عنوان متریال مدرن  دارا می باشدو خود را به عنوان متریال جدید نشان می دهد.

نحوه محاسبه قیمت هر نوع آلاچیق به موارد متعددی بستگی دارد:

۱-مدل آلاچیق چیست؟ پر یا کم کار بودن آن مد نظر قرار می گیرد. ۲-مقدار متریال مصرفی چقدر است و در مدل مد نظر پرت متریال چقدر است؟ ۳-آیا آلاچیق مد نظر کفه دار استیا به طور مثال در سکویی که از پیش تعبیه شده نصب می گردد. ۴-آیا در اطراف آن نرده نصب می گردد یا خیر. ۵-داخل آن نیمکت نصب می شود یا از مبلمان خارجی در آن استفاده می گردد. ۶-سقف تک پوشه یا دو پوشه است به این معنا که از زیرسازی سقف بیرونی به عنوان نمای داخلی استفاده می شودیا اینکه از داخل هم پوششی برای زیبایی بیشتر و همینطور عایق حرارتی و صوتی استفاده می گردد.

سقف آلاچیق

اصولا در آلاچیق های با سقف پلیت فلزی از سقف دو پوشه بهره می گیرند . یک به دلیل جلوگیری از ایجاد حرارت چون سقف فلزی با اولین برخورد نور خورشید بقدری گرم میشود که حرارت داخل الاچیق را از فضای بیرونی غیرقابل تحمل تر می سازد. دوم صدای ناشی از برخورد باران روی پلیت فلزی می باشد که باز تحمل این صدا برای کسی که آرامش داخل آلاچیق را می خواهد غیرقابل تحمل می گردد بنابراین پوشش داخلی این امکان را به وجود می آورد که محیط داخلی آرامش بخش را تجربه نمایید.    

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *