قوانین بازسازی

قوانین بازسازی آپارتمان هماطور که از اسمش پیداست مخصوص بازسازی ساختمان است. هرگونه انجام عملیات بازسازی و نوسازی در یک ساختمان باید طبق اصول و قوانین از پیش تعیین شده انجام گردد. پس اگر قصد بازسازی ساختمان خود را دارید بهتر این است که پیش از انجام آن به تمامی اصول و قوانین دقت لازم را داشته باشید، زیرا در صورت عدم رعایت قوانین بازسازی در ساختمان مجبور به پرداخت جریمه و یا در برخی موارد مجبور به تخریب خواهید شد. مجموعه پیشگامان می تواند در این مسیر سخت شما را همراهی کرده و به صورت رایگان مشاوره ای مفید را به شما ارائه کند.

بازسازی خانه
بازسازی خانه

قوانین و مراحل بازسازی

قبل از آغاز بازسازی آپارتمان شما باید مجوز این کار را داشته باشید و با تمامی قوانین و اصول مربوط به بازسازی آشنا شوید. در ابتدایی ترین مرحله بازسازی شما باید نقشه کشی کامل ساختار ساختمان فعلی خود را تهیه کنید. در این نقشه باید تمامی اجزا و لوازم موجود در ساختمان را با دقت بررسی کنید.

بازسازی
بازسازی

آشنایی با مراحل بازسازی آپارتمان

در ابتدا مشاورین و متخصصین باید از ساختمانی که قصد بازسازی آن را دارید بازدید کنند. در زمان بازدید اولیه کارشناسان متوجه قسمت هایی که نیاز به بازسازی دارد می شوند سپس طراحان نظرات شما را به منظور ارائه یک طرح پیشنهادی دریافت کرده تا بازسازی آپارتمان با درخواست شما مطابقت داشته باشد. بعد از ارائه طرح پیشنهادی و رسیدن به توافق هماهنگی های لازم به منظور زمان شروع بازسازی به شما اعلام می شود. آغاز مراحل بازسازی آپارتمان بسته به نوع سفارش کارفرما می تواند متفاوت باشد.

همچنان مطالعه کنید ...  پروژه ویلایی لاکسار

غالبا در شروع باز کزدن شیرآلات، کابینت ها و قطع گاز و پاکسازی منطقه بازسازی می پردازند. در گام بعدی در صورت نیاز دیوار، کف، آپارتمان و سرویس های بهداشتی تخریب می شود.

اگر قصد تخریب دیوار باربری را دارید توجه داشته باشید که حتما از طریق یک پیمانکار و مهندس عمران با تجربه برای انجام این کار استفاده کنید. بعد از موارد فوق الذکر به سراغ لوله ها و برق کشی آپارتمان خواهیم رفت تا در صورت نیاز به تعویض و یا تغییر مسیر آن ها اقدام شود. به این نکته توجه داشته باشید که سیم کشی باید با توجه به نقشه جدید شما انجام شود چون در غیر اینصورت در زمان استفاده از وسایل به مشکل برخواهید خورد. بعد از اتمام عملیات لوله کشی و سیمان کاری و مطمئن شدن از خشک شدن سیمان، باید آشپزخانه و سرویس های بهداشتی را ایزولاسیون کرد.

تعویض درب و نصب چهارچوب و کمد دیواری و پنجره ها در مرحله بعد قرار دارد حال که کار کف و دیوارها انجام شد به سراغ سقف می رویم برای اجرای سقف جدید و گچ کاری در صورت نیاز رابیتس بندی انجام می شود.

با توجه به سلیقه کارفرما می توان سقف را کناف کرده و بعد از گچ کاری و اتمام کار نورپردازی انجام شود و در این مرحله کاشی کاری و کف سازی آپارتمان را انجام می دهیم، و بعد از نقاشی به سراغ نصب کابینت و سقف های کاذب سرویس بهداشتی و حمام خواهیم رفت.

در آخرین مراحل بازسازی آپارتمان به سراغ کلید و پریزها می رویم و کاغذ دیواری را مطابق با سلیقه تان روی دیوار نصب خواهیم کرد. در آخرین مرحله درب ها و شیرآلات نصب خواهند شد و آپارتمان شما در صورت توافق قبلی نصب و تحویلتان می گردد.

همچنان مطالعه کنید ...  رنگ طوسی در دکوراسیون داخلی با چه رنگی ست می شود؟
بازسازی
بازسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *