معرفی انواع کابینت

کابینت ملامینه

به طور کلی به دو نوع مختلف دسته بندی می شود که این دسته بندی بر اساس نوع چوب به کار رفته در طراحی و تولید آن انجام می شود و عبارتند از : کابینت ام دی اف ملامینه و کابینت نئوپان ملامینه که در هر دو نوع ورق، روکشی از جنس ملامینه استفاده می‌شود و تنها تفاوت نوع مغز چوب آنها است.

که ورق ام دی اف ملامینه کیفیت بسیار بالاتری نسبت به ورق نئوپان ملامینه دارد به دلیل اینکه نئوپان از جنس خرده چوب و ضایعات است و تراکم و استحکام کمی در برابر تحمل فشار و ضربه دارد به همین دلیل خیلی سریع دچار فرسایش می‌شود.

  • ام دی اف ملامینه : پرکاربرد ترین ورق MDF مصرفی بازار
  • نئوپان ملامینه : ورقی بی کیفیت و منسوخ شده

قیمت هر ۱متر کابینت ملامینه ۳میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

کابینت ملامینه
کابینت ملامینه یکی از ارزان ترین نوع کابینت هاست.

 

کابینت ام دی اف

ورق ام دی اف شبیه ملامینه هستند اما با مغزی های متفاوت. مغزی این ورق ها به جای نئوپان از جنس متریالی به نام ام دی اف می باشد که فشردگی بیشتری دارد.

حساسیت ورق ام دی اف در برابر آب نسبت به ملامینه کمتر است اما باز هم به رطوبت حساس است.

قیمت کابینت ام دی اف اقتصادی است اما با توجه به اقتصادی بودن آن از کیفیت خوبی برخوردار است.

کابینت ام دی اف
کابینت ام دی اف یکی از اقتصادی ترین نوع کابینت هاست که کیفیت مناسبی دارد.

کابینت های گلاس

یونیت های (چهارچوب اسکلت) این نوع کابینت ها معمولا از ام دی اف سفید و بخش های قابل رویت آن و درب ها از جنس ورق های گلاس ساخته می شود. ورق های گلاس نسبت به ام دی اف روکش قوی تر و ضخیم تری دارد .

کابینت های گلاس از نظر ظاهری بسیار براق تر و دارای تنوع طرح زیاد و زیباتر از ام دی اف می باشد .روکش هایگلاس به دلیل قیمت مناسب و نمای پایانی زیبایی که دارند در سال‌های اخیر جزو پرطرفدارترین متریال‌های بازار بوده اند.

قیمت هر ۱متر مربع کابینت های گلاس ۴میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

کابینت های گلاس
کابینت های گلاس یکی از انواع کابینت هایی است که در طراحی بسیار زیبا است

کابینت پلی گلاس

پلی گلاس نوعی ام دی اف است با این تفاوت که روکش آن به غیر از ملامینه با یک لایه پلی آستر پوشانده می شود . ورق پلی گلاس نوعی ورق با مغزی ام دی اف بوده که بر روی سطح یک طرف ورق ام دی اف “که دو رو ملامین شده” یک لایه ۷۵ میکرونی از پلی آستر که ظاهری شبیه شیشه دارد اما نسبت به شیشه سبک تر و محکم تر می باشد. مقاومت سطح این ورق ها در برابر خراش به اندازه ای بالا است که به شما اجازه می دهد با یک اسفنج سطوح را بدون ایجاد خراش تمیز کنید.

کابینت پلی گلاس، ظاهر درخشنده و بسیار پرنوری دارد و مانند شیشه یا آینه، تمام نوری که بدان می‌تابد را منعکس می‌سازد. ازین رو مانند یک منبع نور بسیار عالی در آشپزخانه شما می‌درخشد و نمای بسیار مدرن و امروزی را به آشپزخانه شما می‌بخشد.

کابینت پلی گلاس
کابینت پلی گلاس یکی از انواع کابینت هایی است که کیفیت بهتری نسبت به هایگلاس دارد.

کابینت ممبران

این کابینت ها تحت عنوان کابینت ممبران، پرس وکیوم ، کابینت کلاسیک، کابینت انزو و یا حتی ۳D نامیده می شوند. در فرآیند تولید این نوع درب ها ابتدا بر روی صفحه MDF توسط دستگاه CNC حکاکی می کنند و پس از آن توسط دستگاه پرس وکیوم روکش می شوند. پس از پایان کار روی سطح قطعه را تمیز می کنند و سپس با پیسوله روی سطح را به چسب آغشته می کنند.

روی سطح کار نباید دارای گرد و غبار باشد چرا که باعث کاهش کیفیت کار می شود.

کابینت ممبران
کابینت ممبران با بدنه ام دی اف و روکش پی وی سی بوده است.

کابینت روکش چوب

کابینت روکش چوب کابینتی با سبک کلاسیک است که به دلیل شباهت بسیار زیاد به کابینت تمام جوب جز پرطرفدارترین کابینت های کلاسیک می باشد.

برای ساخت این نوع کابینت بخش های قابل رویت از ورق های ام دی اف با روکش چوب ساخته می شود که قیمت بالاتری نسبت به موارد بالا دارند اما نسبت به کابینت تمام چوب ارزانتر است. روکش بلوط و ملچ از روکش های پرطرفدار این طرح ها هستند.

کابینت روکش چوب
کابینت روکش چوب جز کابینت هایی به سبک کلاسیک است که بسیار پرطرفدار است.

کابینت تمام چوبی

از گرانترین انواع کابینت است چرا که از چوب خالص استفاده شده است که قیمت زیادی دارد.

اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین نوع کابینت آشپزخانه است که اغلب در خانه‌های مجلل و بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد و زینت بخش فضای خانه و محیط طبخ غذا است. بطور معمول بدنه کابینت چوب از MDF درجه یک و بقیه قسمت‌ها که شامل درب، ستون و سر‌ستون، تاج و زیرچراغ از چوب و روکش چوب طراحی می‌شود. بدلیل آسیب پذیر بودن چوب خام در برابر رطوبت و عوامل محیطی تمامی کابینت‌های چوب طبیعی احتیاج به رنگ آمیزی دارند.

کابینت تمام چوب
کابینت تمام چوب از آن جمله کابینت های اصیل و باکیفیت است

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.