کابینت نئوکلاسیک

کابینت آشپزخانه اصلی ترین رکن هر خانه ای است و با گذشت روزها کابینت هم همانند سایر وسایل دکوراسیون منزل به روز شده است در واقع کابینت نئوکلاسیک تلفیق دو سبک مدرن و کلاسیک است. اگر شما بین دو سبک مدرن و کلاسیک مردد شده اید و دنبال یک سبکی هستید که شدت زرق و برق کلاسیک را نداشته باشد و همچنین به سادگی کابینت مدرن نباشد، کابینت نئوکلاسیک بهترین انتخاب برای شماست.

امروزه کابینت ها دنیای بسیار متنوع و گسترده ای را در برمیگیرند ما در این مقاله قصد داریم کابینت نئوکلاسیک را به همراه معایب و مزایای آن را به شما معرفی کنیم.

کابینت نئوکلاسیک
کابینت نئوکلاسیک

انواع کابینت نئوکلاسیک

کابینت های نئوکلاسیک را بر اساس نوع و کیفیت چوبی که برای ساخت آن ها استفاده می شود دسته بندی می کنند:

– کابینت نئوکلاسیک چوبی

– کابینت نئوکلاسیک MDF با روکش چوب طبیعی و PVC

– کابینت نئوکلاسیک MDF

انتخاب رنگ برای کابینت نئوکلاسیک

رنگ های سرد و ملایم مانند طوسی و سفید بیشترین استفاده را در این کابینت ها دارند. البته برای خاص تر شدن فضای آشپزخانه خود می توانید از رنگ های جذاب مانند مشکی، قرمز، سبز یا آبی که در طیف رنگی روشن باشد استفاده کنید. قبل از هر چیز بهتر است ابعاد آشپزخانه ی خود را در نظر بگیرید. چون برای آشپزخانه های کوچک هر چه رنگ آمیزی وسایل روشن باشند فضا دلباز و بزرگ نشان داده می شود. مثلا انتخاب رنگ های سبز پسته ای روشن، طوسی روشن، سفید، شیری برای کابینت ها مناسب است. ولی برای آشپزخانه های با متراژ بزرگ می توانید از هر تناژ رنگی استفاده نمایید.

همچنان مطالعه کنید ...  رنگ میکروسمنت
کابینت نئوکلاسیک
کابینت نئوکلاسیک

ویژگی کابینت نئوکلاسیک

-از مهم ترین عوامل در طراحی کابینت نئوکلاسیک دقت به وجود تقارن است.

-برای طراحی این کابینت ها از المان های زیبایی ساده استفاده می شود و جزئیات ظریف آن ها به راحتی قابل مشاهده است.

-یکی از متریال پرکاربرد در کابینت نئوکلاسیک سنگ است که به عنوان پیشخوان و یا روکابینتی مورد استفاده قرار می گیرد.

-در طراحی کابینت نئوکلاسیک از خطوط ساده منحنی و دایره وار به وفور استفاده می شود.

-کابینت های نئوکلاسیک اغلب در رنگ های خنثی و یا سرد طراحی می شوند. یکی از متداول ترین رنگ ها در طراحی کابینت های نئوکلاسیک طوسی است.

-این کابینت ها برای فضاهای کوچک و بزرگ مناسب اند اما برای کاربری هرچه بیشتر توصیه می شود از آن ها در فضای بزرگ تر استفاده شود.

-کابینت های نئوکلاسیک به گونه ای طراحی شده اند که معمولا ارتفاعات بلند تا نزدیک سقف آشپزخانه دارند بنابراین در دسته کابینت های جادار قرار می گیرند.

-اکثر کابینت های نئوکلاسیک در رنگ های خاکستری ساخته می شوند اما ساخت آن در رنگ های خاص دیگر نیز کاربرد دارد.

-داشتن طراحی های متفاوت و حالت های خم شده و تاب دار

-طراحی بسیار شیک و لوکس.

-رعایت جزئیات سنگین در قفسه های کابینت بر خلاف قفسه های سبک مدرن.

آشپزخانه نئوکلاسیک
آشپزخانه نئوکلاسیک

قیمت کابینت نئوکلاسیک

عوامل مختلفی در تعیین قیمت کابینت نئوکلاسیک دخیل هستند. هر کدام از این عوامل در کاهش یا افزایش قیمت تمام شده ی کابینت موثر هستند.هر چه طرح ایجاد شده بر روی کابینت بیشتر باشد، طبیعتا قیمت کابینت افزایش می یابد و هر چه از متریال باارزش تری در ساخت کابینت نئوکلاسیک استفاده شود به نسبت قیمت آن افزایش می یابد.

همچنان مطالعه کنید ...  کلوزت روم چیست؟

کابینت نئوکلاسیک تمام چوب، به دلیل استفاده از چوب طبیعی، در زمره ی کابینت های گران قیمت قرار می گیرد. نوع چوب درختی که در طراحی و ساخت کابینت مورد استفاده قرار می گیرد تاثیر بسزایی در تعیین قیمت کابینت دارد همچنین میزان کاری که بر روی چوب می شود ،نقش ها، منبت کاری ها هر چه بیشتر و پرکارتر باشد قیمت نهایی کابینت گران می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *