حمام به سبک نئوکلاسیک

ویژگی های طراحی حمام به سبک نئوکلاسیک

همانطور که می دانید پیشینه سبک نئوکلاسیک به دوران یونان و روم باستان بازمیگردد که ما در این مقاله ویژگی های حمام  به سبک نئوکلاسیک برای شما توضیح خواهیم داد.

طراحی حمام نئوکلاسیک

بعضی افراد سبک نئوکلاسیک را یک سبک مابین سبک کلاسیک و مدرن می دانند که باید این نکته را در نظر گرفت که حمام به سبک نئوکلاسیک، ظرافت تجهیزات خریداری شده آن بسیار نزدیک به سبک کلاسیک است و برای استفاده از جزئیات می توان از سبک مدرن استفاده نمود.

اگر بین دوراهی برای انتخاب سبک کلاسیک و مدرن مانده اید می توانید از سبک نئوکلاسیک استفاده کنید چون این سبک نیازهای دو سبک(مدرن و کلاسیک) را برای شما برطرف می کند و همین طور تجملات سبک کلاسیک را هم به بیننده القا می نماید.

حمام به سبک نئوکلاسیک
حمام به سبک نئوکلاسیک

وان حمام مدل ویکتوریایی

در سبک نئوکلاسیک می توانید از وان های مدل ویکتوریایی در حمام استفاده کنید، اما اگر این نوع مدل وان باب سلیقه شما نیست می توانید از وان های با طرح های مدرن تر استفاده کنید.

حمام ویکتوریایی
حمام به سبک نئوکلاسیک

کاسه روشویی و شیر آلات به کار رفته در سبک نئوکلاسیک

در سبک نئوکلاسیک کاسه روشویی ها یر روی سینک قرار می گیرند و از کابینت برخوردار نیستند همچنین شیرآلات می تواند توکار و یا روکار باشد. اما اگر به دنبال جدیدترین مدل این سبک هستید از شیرآلات توکار استفاده نمایید.

در سرویس بهداشتی و حمام از کاشی های خاکستری، کرم، نقره ای رنگ یا طرح مرواریدی استفاده کنید و سپس با یک آینه بزرگ به وسعت آن اضافه کنید.

همچنان مطالعه کنید ...  پذیرایی به سبک نئوکلاسیک
روشویی به سبک نئوکلاسیک
روشویی حمام به سبک نئوکلاسیک

رنگ پردازی در حمام نئوکلاسیک

رنگ هایی که در حمام به سبک نئوکلاسیک می توانید استفاده کنید باید از رنگ های ملایم و خنثی باشد مانند: ماسه ای، شیری، کرمی، خاکستری، سفید که این رنگ ها را می توان با رنگ هایی خاص مانند زمردی، زیتونی، خردلی که تضاد خوبی دارند ایجاد نمود.

رنگ در سبک نئوکلاسیک
رنگ در سبک نئوکلاسیک

رنگ شامپاینی، یک رنگ پرکاربرد برای سبک نئوکلاسیک

یکی از رنگ های معروف مورد استفاده در طراحی حمام نئوکلاسیک، رنگ شامپاینی می باشد این تناژ رنگی ترکیبی از رنگ طلائی و نقره ای است.

رنگ شامپاینی تازه وارد عرصه شده است اما در این مدت کوتاه توانسته است طرفداران زیادی را به خود مجذوب کند. تلفیق طلائی و نقره ای در کنار مقادیر اندکی صورتی، به عنوان یک رنگ ملایم و بسیار چشم نواز محسوب می گردد که دکوراسیون را متفاوت تر از آنچه در گذشته بوده است می نماید.

سبک نئوکلاسیک
استفاده از رنگ در سبک نئوکلاسیک

نورپردازی

یکی از با اهمیت ترین کارها در سبک نئوکلاسیک استفاده از نورپردازی است که هم میتوانیم از نور طبیعی و هم نور مصنوعی استفاده کنیم. باید در نظر داشته باشید که اگر از نورپردازی مصنوعی در سقف استفاده می کنید باید بین لامپ ها تقارن داشته باشد.

برای جذاب تر شدن فضاها باید روی نورپردازی حمام و سرویس کار کنید برای همین منظور نباید تنها به گذاشتن چراغ های آویزی سقف بسنده کرد باید از چراغ های ال ای دی مخفی در سقف استفاده نمود.

نورپردازی در سبک نئوکلاسیک
نورپردازی به سبک نئوکلاسیک

نوع کف پوش

برای طراحی حمام نئوکلاسیک باید از سنگ و سرامیک های براق به عنوان کف پوش استفاده نمود. زیرا این نوع کف پوش ها حالت تجمعی و اشرافی خانه های کلاسیک در دکوراسیون خانه های قرن ۱۸ را به یاد می آورند.

همچنان مطالعه کنید ...  مراحل بازسازی ساختمان
کف پوش به سبک نئوکلاسیک
متریال کف به سبک نئوکلاسیک

استفاده از پرده در طراحی حمام نئوکلاسیک

در صورتی که حمام دارای پنجره باشد به دو صورت می توان عمل کرد:

برای آنکه سبک نئوکلاسیک را به حمام بیاوریم می توانیم از پرده استفاده کنیم که این پرده ها اغلب بلندتر از پنجره دوخته میشوند که مقداری از پارچه بر روی زمین قرار می گیرد.

اما اگر خواستار تلفیق سبک مدرن و نئوکلاسیک هستید باید بگذارید نور طبیعی وارد فضای حمام شما شود و هیچ پرده ای نصب نکنید.

استفاده از پرده در سبک نئوکلاسیک
استفاده از پرده در سبک نئوکلاسیک

آیتم های ضروری که توقع داریم وقتی وارد سرویس بهداشتی می شویم آن ها را ببینیم:

۱-روشویی

۲-آینه

۳-توالت زمینی یا فرنگی

۴-حوله یا خشک کن

۵-مایع دستشویی یا صابون

به جز پنج آیتم اصلی بالا ممکن است موارد زیر هم دیده شود:

۱-فرچه توالت

۲-دستمال توالت

۳-سطل زباله

۴-دمپایی

۵-جامسواکی و خمیردندان

۶-گل و گیاه

متریال

در طراحی سرویس های بهداشتی به سبک نئوکلاسیک از متریال های طبیعی استفاده می شود تا حس تجملاتی و اشرفی گری داخل سرویس بهداشتی ایجاد شود.

عموما طرح های هندسی به کار رفته در متریال ها و اجزای سرویس بهداشتی کلاسیکدو بعدی مانند مربع و مثلث است. روشویی و شیرآلات باید درطرح کلاسیک و اشرافی گونه انتخاب شوند. همچنین جنس شیرآلات باید به گونه ای باشد که در مقابل زنگ زدن و خوردگی مقاوم باشد.

مصالح کاربردی در سبک نئوکلاسیک مرمر، سنگ و سرامیک هستند کیفیت مناسب، ظاهر لوکس، ماندگاری بالا و نگهداری آسان از ویژگی های مصالح نام برده شده هستند. چوب یکی دیگر از مصالح کاربردی در طراحی سرویس بهداشتی کلاسیک است . بهترین چوب ها از جنس بلوط، گیلاس و افرا هستند.

همچنان مطالعه کنید ...  هر آن چیز که یک آشپزخانه مدرن احتیاج دارد
سبک نئوکلاسیک
سبک نئوکلاسیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *