بازسازی حیاط قدیمی

داشتن حیاط در خانه می تواند انرژی آن را چند برابر کند و این موضوع را فقط کسانی درک می کنند که در خانه های آپارتمانی زندگی می کنند. اگر شما منزلتان حیاط دارد و به فکر بازسازی آن هستید تا به یک شکل مدرن تبدیل شود با چند تا ایده می توانید آن را به فضایی تبدیل کنید که خستگی را از شما دور کند. اگر شما هم حیاط قدیمی در منزل خود دارید، به نکات زیر دقت نمایید، شاید این روش ها بتوانند به شما برای داشتن حیاط دلنشین، باصفا و جذاب کمک کنند.

طراحی حیاط
طراحی حیاط

نیاز حیاط خانه به بازسازی

گاهی اوقات به علت ریزش دیوار، رطوبت مصالح و نشست ساختمان، وجود حشرات و موجودات، قدیمی شدن حیاط به فکر بازسازی حیاط منزلتان بیوفتید در این مقاله راه های کاربردی بازسازی حیاط را به شما خواهیم گفت.

استفاده از آب نمای سنگی

استفاده از آب نما در محوطه می تواند انرژی فضا را مضاعف کند. همانطور که می دانید صدای آب بر روی سنگ ها برای بسیاری از مردم آرامش به همراه دارد  و تمایل دارند که همواره به آن گوش دهند. ایده آب نمای سنگی برای آن ها بسیار مناسب است. ساخت آب نما باید با اندازه فضا شما متناسب باشد. در محوطه های کوچک باید از آب نماهای کوچک استفاده کنیم که با فضا همخوانی داشته باشند و حتی اگر استخر هم داشته باشیم می توانیم آب نما را با فضای استخر تلفیق کرد.

استفاده از آبنمای سنگی
استفاده از آبنمای سنگی

اضافه کردن میز و صندلی

در بازسازی حیاط حتما یک فضایی را برای نشستن و گفت و گو اختصاص دهید بهتر است میز و صندلی که در نظر می گیرید جنس آن فلزی و پلاستیکی باشد تا برای تمیز کردن آن دچار مشکل نشوید.

همچنان مطالعه کنید ...  آشنایی با انواع فلاورباکس های چوبی

استفاده از آلاچیق

زمانی که بازسازی محوطه خود را شروع کردید می توانید فضایی را  که برای نشستن  اختصاص داده بودید با آلاچیق تلفیق کنید. آلاچیق ها می تواند در هر سایز و متریالی ساخته شوند. اسکلت اکثر آلاچیق ها چوب و فلز است. که شما می توانید با نورپردازی و فلاورباکسها درون و یا اطراف آلاچیق فضا را زیباتر کنید و در تابستان با رشد گیاه خنکی را به فضا بخشید.

اجرای آلاچیق
اجرای آلاچیق

بازسازی حیاط قدیمی با شن و سنگ ریزه

استفاده از سنگ ریزه و شن در کنار فضای آلاچیق، چمن و آب نما می تواند ترکیب جذابی به فضای حیاط شما بدهد. از سنگ ریزه ها می توان به عنوان وسیله ای برای پرورش برخی از گیاهان بالارونده استفاده کرد.

استفاده از سنگ ریزه
استفاده از سنگ ریزه

کاشت چمن مصنوعی

می توانید به جای استفاده از کف پوش حیاط منزلتان از چمن استفاده کنید. چمن ها دو دسته می شوند:۱-طبیعی ۲- مصنوعی

چمن های مصنوعی در مقایسه با چمن های طبیعی ماندگاری، تراکم و مقاومت بالاتری دارند. در ساخت چمن های مصنوعی از مواد مختلفی استفاده می شودکه در بین آن ها پلی اتیلن از مرغوبیت و کیفیت بالاتری برخوردار است. حتی می توانید از کاشی و چمن استفاده کنید.

نصب چمن
نصب چمن

نورپردازی حیاط

استفاده از نورپردازی در حیاط، فضا را زیباتر و چشمگیرتر می کنند. استفاده از نور در کناره های راه، نما را در هنگام شب جذاب تر می کند. اگر می خواهید هم در روز و هم در زمان تاریکی هوا بتوانید از حیاط زیبای خود استفاده کنید نورپردازی را فراموش نکنید. چرا که اصولا بیشترین زمانی که ما می توانیم از یاط استفاده کنیم بعد از تایم کاری یعنی غروب به بعد است.

همچنان مطالعه کنید ...  تراس گاردن

 

بازسازی کف حیاط قدیمی

هر فضایی نیاز به کف پوش مناسب دارد و فضاهای بیرونی نیز نیاز به کف پوش دارند . مسیرها، صفحه ها، پاسیوها، چمن ها، پوشش گیاهی و … بسترهایی برای کف هستند که بر روی آن ها راه می رویم، اشیا قرار می دهیم و یا حتی می نشینیم. در بازسازی کف حیاط می توانید از کف پوش هایی مثل آجر، کاشی، سنگ ریزه، شن، چمن و یا چمن مصنوعی استفاده کنید.

برای داشتن فضای سرسبز بخشی از حیاط را به باغچه اختصاص دهید و گل های رنگارنگ بکارید. آجر یکی از مصالح مناسب برای کف حیاط اس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *